جبهه فرهنگی حجاب و عفاف

 رویدادهای خبری

رویدادهای خبری...

رویدادهای خبری
مدیر موسسه فرهنگی صدف ایلام: برگزاری کارگاه های آموزشی در مدارس یکی از مهمترین فعالیت های ماست

فرشته عبدی مدیر موسسه فرهنگی صدف ایلام در گفتگو با خبرنگار جبهه فرهنگی حجاب و عفاف در زمینه فعالیت های این مؤسسه گفت: ما از سال 94 توانستیم مؤسسه خود را راه اندازی کنیم؛ بنیان کار مؤسسه بر مبنای آموزشی- فرهنگی و بر اساس آگاهی بخشی حجاب و عفاف است که مجز آن را وزارت ورزش و جوانان به ثبت رسانیده است.

وی در زمینه مخاطبان این مجموعه خاطرنشاذن کرد: مخاطب مجموعه ما نوجوانان و جوانان 15 تا 29 سال هستند و در شهرستان چرداول استان ایلام مشغول فعالیت هستیم.

عبدی افزود: ما در سال 94 با برگزاری کلاس های آموزشی سفیران عشق، برگزاری کارگاه آموزشی، نمایشگاه و برنامه های خاص حجاب و عفاف را اجرا کردیم.

این فعال فرهنگی با تأکید بر ضرورت اصل تعامل با جامعه هدف در تقابل با جنگ نرم دشمن خاطرنشان می کرد: تعامل ما از طریق حضور چهره به چهره است و کمتر در فضای مجازی فعالیت می کنیم. برگزاری کارگاه های آموزشی در مدارس یکی از مهمترین فعالیت های ماست، ما در طرح سفیران عشق به سبک زندگی کودکان ابتدایی پرداختیم و این جامعه هدف را رها نکردیم؛ بلکه اکنون که آنها به سن نوجوانی رسیده اند در حکم سفیران آموزشی این طرح به حساب می آیند.

عبدی تصریح کرد: درحال حاضر در چرداول برگزاری کارگاه های قبل از ازدواج برای دبیرستان های دخترانه، پادگان ها و ... توسط مجموعه ما انجام می پذیرد.محتوای آموزشی ارائه شده در این کلاس ها از طریق مدرسان زبده که تحصیلات مرتبط مانند روانشناسی و مشاوره دارند به این افراد ارائه می شوند.

وی در پایان به ضرورت اصل شبکه سازی اشاره و عنوان داشت: شبکه سازی سازمان های مردم نهاد، به ویزه در شرایطی که موضوع شبکه جهانی مطرح است مهم و ضروری است، سازماندهی فعالیت های حجاب و عفاف در یک جهت و یک راستا به صورتی که از موازی کاری پرهیز شود می تواند در حل مشکلات و مسائل فرهنگی مؤثر واقع شود.