جبهه فرهنگی حجاب و عفاف

 رویدادهای خبری

رویدادهای خبری...

رویدادهای خبری
ما نباید در مقابل هجمه های دشمن به حجاب آرام بنشینیم

به گزارش خبرنگار جبهه فرهنگی حجاب و عفاف؛ حجت الاسلام دعائی ضمن گرامی‌داشت هفته عفاف و حجاب پیش از خطبه های دیروز نماز جمعه در قم تصریح کرد: در این روز واقعه‌ گوهرشاد و کشتار بیش از دو هزار زن و مردی که با دستور استکباری مبنی بر ممنوعیت حجاب مقابله کردند، اتفاق افتاد.

دعائی با اشاره به نقشه استکبار برای حجاب زدایی از جامعه ایرانی افزود: این اقدام شجاعانه مردم ایران نقشه انگلیس و حکومت مزدور آن‌ها را برای نابود کردن حجاب و عفاف عمومی نقش بر آب کرد.

مدیرعامل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف با بیان ناهنجاری های موجود در جامعه کنونی اظهار داشت: پس از گذشتن حدود چهل سال از نظام جهوری اسلامی نباید شاهد گسترش ناهجاری‌ها در زمینه عفاف و حجاب باشیم.

وی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند جامعه ما را تسخیر کنند و در این راه در خانواده‌ها نفوذ فرهنگی کرده‌اند و ما نباید در مقابل این هجمه‌ها آرام بنشینیم.

دعائی با اشاره به اینکه ارزش عنصر عفت و حیا در زندگی اسلامی و انسانی بسیار بالا است، بیان کرد: بیش از۶۰۰ روایت اسلامی بر ضرورت توجه به این اصل مهم تاکید می‌کند.

وی با بیان اینکه عفت یک ملکه نفسانی است که اجازه نمی‌دهد انسان تحت تاثیر شهوات و نفس خود قرار بگیرد، تأکید کرد: حیا یکی دیگر از خصوصیاتی است که اسلام به آن تاکید ویژه‌ای دارد و بر اساس روایات پیشوایان دین اسلام، شریف‌ترین نیکو‌ترین و برترین عمل حیا و عفت است، پس از معرفت خداوند متعال هیچ چیز نزد خداوند متعال محبوب‌تر از عفت داشتن نیست.

این فعال فرهنگی ادامه داد: دشمنان به دنبال این هستند که اخلاق و عفت عمومی در کشور ویران شود تا راه سیطره آن‌ها هموار شود؛ مزدوران اصلی استعمار می‌خواهند حجاب و عفاف را در کشور کاهش دهند و ارزش چادر را در میان زنان ایرانی کم کنند.

دعائی بیان کرد: دشمنان ما امروزه به‌جای حمله نظامی بوسیله بمب و موشک به هجمه فرهنگی مشغول شده‌اند و با رواج فیلم‌های مستهجن به فرهنگ ما حمله می‌کنند.وی افزود: سوال ما این است که چرا این سیاست واضح دشمنان بر مسئولین ما پوشیده است و مسئولین برای مقابله با دشمنان در عرصه فرهنگ کم‌کاری می‌کنند.

وی با انتقاد از عملکرد فرهنگی کارگزاران دولت در حوزه زنان و حاشیه سازی های حیازدایانه در این زمینه اظهار کرد: شادی و نشاط عمومی امری بسیار مهم است اما مسئولین دولت فعلی از این مسئله سوء استفاده کردند و نوامیس ملت را به ورزشگاه‌ها کشاندند؛ چرا جامعه اسلامی این وضعیت را می‌بیند اما در مقابل این زمینه‌های فسق و فجور موضع‌گیری صورت نمی‌گیرد

مدیرعامل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف با مخاطب قرار دادن بانوان جامعه اسلامی در زمینه حفظ حجاب ادامه داد: شما بانوان اسلامی باید با قدرت و با تکیه بر ایمان خود مقاومت کنید و لباس رزم بپوشید و در مقابل حرکات خائنانه ویرانگر دشمنان بایستید.

دعائی بیان کرد: بسیار جای تاسف و فریاد و اعتراض دارد که معاونین رئیس جمهور به جای تلاش کردن برای بالابردن کرامت انسانی زن ایرانی تمام تلاش خود را خرج ورود زنان به ورزشگاه‌ها کرده‌اند.وی افزود: ما مانند گذشتگان خود در جریان مسجد گوهرشاد زیر بار ذلت و نقشه‌های شوم دشمنان برای نابود کردن فرهنگ عفاف و حجاب نخواهیم رفت.

وی به لزوم مقابله جدی جریانات مؤثر در جامعه با مسئله فساد گسترش یافته و سازماندهی شده تأکید کرد و گفت: گسترش فساد در اماکن عمومی، برگزاری مراسم عیاشی در رستوران‌ها و رسمی‌شدن شراب‌خواری میان مردم امری است که مردم متدین، علما و مراجع نباید در مقابل آن آرام بنشینند

.وی ادامه داد: ما معتقدیم که باید دوباره انقلاب بزرگی را آغاز کنیم و بستر این انقلاب حیا است؛ زیرا تمام مفسدین در این کشور در واقع افرادی بی‌حیا هستند.

مدیرعامل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف به آسیب های اجتماعی ناشی از ترویج حیازدایی در کشور اشاره داشت و تأکید کرد: بسیار جای تاسف دارد که در کشور امام زمان(عج) از هر سه ازدواج، یک ازدواج به طلاق منجر می‌شود.وی با اشاره به اینکه ما باید برنامه‌های فرهنگی خود را تقویت کنیم.

وی در پایان با بیان شرح عملکرد جبهه فرهنگی حجاب و عفاف برای ترویج این گفتمان اصیل در جامعه اسلامی افزود: ما موقوفه سبک زندگی عفیفانه فاطمی را تاسیس کردیم تا در ذیل آن به فعالیت‌ فرهنگی در زمینه گسترش عفاف و حیا در میان بانوان جامعه بپردازیم.